Výrobková řada TraumaPet® Ag využívá nanotechnologicky připravených produktů pro zlepšení kvality života našich čtyřnohých mazlíčků a napomáhá při řešení jejich nepříjemných zdravotních stavů, které nás mnohdy trápí více než ty naše. Ať již to jsou různé rány, oděrky a jiná kožní traumata včetně nepříjemných infekčních komplikací a pooperačních traumat. Napomáhají hojení a zkracují nepříjemné komplikace života našich zvířecích společníků, které jim nemůžeme vysvětlit jako u lidských pacientů. Zkrácení léčby o každý den je tak vítaným ulehčením pro obě strany.

Veterinární prostředky TraumaPet® Ag obsahují kromě osvědčených složek, které napomáhají hojení a minimalizují nepříjemné komplikace, také stříbro, jehož účinky jsou známé už po staletí.

Nanotechnologie a schopnost vyrábět stříbro v nanokrystalické struktuře významně zvyšuje biologickou hodnotu stříbra. Tento pokrok v krystalické chemii bude mít pravděpodobně dramatický dopad na mikrobiologii, stejně jako na léčbu zranění a zánětů.

Navíc bylo ke zjištěným antibakteriálním vlastnostem stříbra prezentováno lepší hojení pomalu se hojících zranění a obnova poškozené tkáně. Popisované snížené zarudnutí rány svědčí o protizánětlivém účinku stříbra.

Stříbro bylo užívané po staletí jako prevence a lék pro celou řadu onemocnění, obzvláště infekcí. Je dobře známo, že stříbrné mince se používaly ve starověkém Řecku a Římě jako dezinfekční prostředek při skladování vody a dalších kapalin. V roce 1992 byla v Lékařském centru Ženevské univerzity vytvořena hypotéza, že ušlechtilé kovy (včetně stříbra) mohou být v budoucnu používány jako antivirové a antibakteriální prostředky a že je lze dokonce použít v boji proti mutovaným patogenům (choroboplodným mikroorganismům), které jsou odolné proti působení antibiotik. K podobným závěrům došli v roce 1995 také vědci z Philadelphie ve Spojených státech, kteří zkoumali koloidní stříbro obohacující kladně nabité ionty stříbra. Ukázalo se, že tyto ionty brzdí v některých případech dělení virů, a je dokonce pravděpodobné, že viry také likvidují.

V roce 1992 byly provedeny výzkumy, na jejichž základě se prokázaly podpůrné vlastnosti koloidního stříbra při léčení onemocnění způsobených kvasinkami Candida albicans a při léčbě chronické únavy.

Americký i ruský komický program používá stříbro k čištění vody ve vesmíru a ve spodním prádle kosmonautů.

Pro veterinární aplikace jsme zvolili stříbro vyvinuté v Regionálním centru pokročilých technologií a materiálů Univerzity Palackého v Olomouci, které splňuje naše požadavky na funkčnost, ekonomičnost a snadnou dostupnost spolu s reprodukovatelnými parametry při opakované výrobě.