Jak často koupat psa?

To, že se blíží čas koupele, Vám napoví nevábivá vůně kožichu psa.
Ale! Nic se nemá přehánět. Jak často tedy psa koupat?
Napovíme Vám, jaké prostředky využít pro udržení pěkné srsti a zdravé kůže.
A také jakým způsobem postupovat.

ŠPÍNA A PACH
Dva oprávněné důvody pro koupel. Nuda a myšlenka typu: „Dlouho už jsem našeho psa nekoupal/a.“, dva naprosto špatné důvody pro koupání psa. Zapamatujte si, že pokud budete psího mazlíčka namáčet ve vodě a drhnout kosmetickými přípravky příliš často, postupně tím začne jeho srst ztrácet samočisticí schopnost. A pes začne zapáchat v čím dál kratším intervalu od poslední koupele.


JAK ČASTO?
Psa byste měli koupat (za použití k tomu určených mycích prostředků) maximálně jednou za čtvrt roku. Samozřejmě záleží na typu srsti psa. Dlouhosrstí psi potřebují náročnější péči než krátkosrstí. Pokud Váš pes vyžaduje koupání pouze 2x ročně. Nic se neděje, péči o svého mazlíčka tím určitě nezanedbáváte. Ba naopak.

Každá srst vyžaduje péči. Naučte se psa pravidelně česat. Předejdete tak zacuchávání srsti, odstraníte uvolněné chlupy a co víc: psí srst tímto procesem čistíte. Snižuje se tak potřeba pejska koupat. Většina psů česání miluje. Zbavujete je svědění a poskytujete jim příjemnou masáž s potřebným prokrvením kůže.

Když už ale na koupání dojít musí, nezapomínejte používat opravdu kvalitní veterinární šampony. Nikdy nepoužívejte na zvířata mycí prostředky určené lidem!!!

Určitě doporučujeme číst složení šamponu a raději sáhnout po přípravcích, které v sobě obsahují méně chemi a pokud možno také přírodní - bylinkovou složku.
Každý šampon vyžaduje určitou formu „pěnícího činidla“ k odstranění nečistot. U šamponu TraumaPet je to DLS (laureth sulfosukcinát disodný) a SLSA (laureth sulfoacetát sodný), což je mnohem méně škodlivá receptura založená na kokosovém oleji.

Pro obnovení tukové, ochranné vrstvy v srsti, obsahuje TraumaPet ® šampon sójový a slunečnicový olej společně s olejem z tymiánu a divoké růže pro příjemnou a přirozenou vůni.

TraumaPet® shampoo Ag byl speciálně vyvinut pro pravidelnou péči o pokožku a srst psů a koček. Šampon odstraňuje nečistoty, změkčuje a upravuje pokožku a srst, a je velmi vhodný pro suchou a podrážděnou pokožku. Unikátní látka NanoComplex s koloidním stříbrem pomáhá léčit rány a záněty kůže.