Nástrahy, které mohou na podzim hrozit Vašemu pejskovi.

Během podzimu čeká na vaše čtyřnohé mazlíčky řada nástrah.
Mohou být velmi nepříjemná a nebezpečná. Co byste neměli při péči o pejsky podcenit?

Jistě i vy chodíte se svým psem na podzimní procházky, ale venku na nej čekají nepříjemnosti, kterým můžete předejít a nebo je včas řešit.

Sejně jako lidé, tak i psi trpí NACHLAZENÍM.
Příčinou je nejen ochlazení, ale i deště, nebo přízemní mrazíky. Projevy nachlazení jsou stejné jako u lidí. I pejsky může trápit kašel, teplota nebo rýma. Také léčení by mělo být podobné. Psům by se k vyléčení měl podávat sirup proti kašli a vitamíny. V závažnějších případech to mohou být i antibiotika. Předcházet psímu nachlazení můžete oblečky.

Psincový kašel, neboli také kotcový kašel, ohrožuje psy především na podzim a na jaře. Psincový kašel je akutní onemocnění horních cest dýchacích, které se projevuje záchvatovitým suchým kašlem. Dalšími projevy jsou dávení a vykašlávání hlenu, případně pěny. Pes se dáví, jako by se snažil vykašlat vzpříčenou kost v krku. Původci nemoci jsou bakteriálního i virového původu a nejvíce trápí psi na jaře a nebo práveě na podzim. Tento kašel se dá vyléčit a dokonce můžete svého pejska proti této nemoci očkovat. Chladné počasí nepřispívá ani chronickým potížím, bolestem kloubů a artróze. Je dobré psům preventivně dávat léky podporující regeneraci chrupavky. Pokud trpí psi velkými bolestmi, zajděte k veterináři a nechte svému mazlíčkovi předepsat analgetika.

Klíšťata a blechy netrápí psi jenom v létě, ale i v chladnějším období. Je tedy nutné stále používat antiparazitální přípravky, jako jsou spreje, šampony nebo speciální obojky, které jsou napuštěné repelentní látkou. Tyto paraziti jsou nebezpeční hlavně kvůli nemocem, které přenášejí. Patří mezi ně například lymská borelióza nebo klíštěcí paralýza. Ta může způsobit dokonce i ochrnutí. Nebezpečná je ale i ehrlichióza, která napadá imunitu.

TraumaPet Ag DOPORUČUJE!!!

NOVÝ PŘÍPRAVEK TraumaPet protect spray Ag
NOVÝ ČISTĚ PŘÍRODNÍ PRODUKT PROTI PARAZITŮM, BLECHÁM A KLÍŠŤATŮM

TraumaPet shampoo Ag
ŠAMPON SE STŘÍBREM A UNIKÁTNÍ KOMBINACÍ PŘÍRODNÍCH LÁTEK PROTI BLECHÁM, KLÍŠŤATŮM A KOMÁRŮM.

 

Dalším nebezpečím jsou osiny. Tedy malá semínka trávy. I přes jejich milimetrové rozměry, dokážou napáchat velké problémy. Zapíchnou se a zalézají do kůže. Na postiženém místě se psi škrábou více a snaží se dráždivé bolesti zbavit vykusováním, což vede k vytváření bolestivých ran. Nejrychlejší pomoc je namazat místo, kde je osina, Višňovského balzámem, který dokáže osinu vytáhnout. Pokud se zapíchne do tlapky, ovažte ji ještě obvazem. Osiny z trav se mohou usídlit nejen v tlapkách, ale i v uších a očích. V tomto případě je prevence složitější. Můžete se vyhýbat místům, kde je suchá odkvetlá tráva nebo alespoň po návratu z procházky prohlédněte ohrožené části psího těla.

 

TraumaPet Ag DOPORUČUJE!!!

TraumaPet® gel Ag – 15 ml ,30 ml, 200 ml - GEL
Veterinární přípravek pro lokální aplikaci na vodní bázi, která podporuje zvlhčení rány pro podporu hojení.

TraumaPet® cremor Ag - 15 ml - KRÉM
Přípravek s mírně mastným základem, určený pro podporu léčby zánětů kůže a kožních dermatitid vč. pyodermií a zabránění praskání krusty kryjící ránu. Vhodný pro podporu hojení zánětů bakteriálního a kvasinkového původuBěhem podzimu se mohou u psů vytvořit i akutní záněty kůže. Pokud se pes vyválí ve špinavé kaluži, může si postižené místo ještě více zanítit. To pak svědí a psi si ho chtějí o to více škrábat. Rána následně může začít mokvat. Léčba je v tomto případě dlouhodobá a je potřeba ji včas začít řešit.

Po každé procházce pejska dobře prohlédněte, čímž předejdete trápení, která by mu mohla vzniknout.

Zdroj: https://hobby.instory.cz/650-na-podzim-hrozi-vasemu-pejskovi-rada-nastrah-co-byste-nemeli-pri-peci-o-nej-podcenit.html