NEJČASTĚJŠÍ NEMOCI PSŮ - Příznaky, projevy, léčba.

Když si domů přivezete malé vitální štěňátko, které baví poznávat svět a srší pozitivní energií, jen těžko si budete představovat, že v dospělosti může tento krásný pejsek onemocnět. Bohužel, nemocí psů přibývá. Jaké jsou ty nejčastější? Jak poznat, že pejskovi není dobře? A kdy byste měli zajet k veterináři?

 

10 nejčastějších nemocí u psů

Zácpa nebo průjem

Zažívací potíže trápí zvířata stejně jako lidi. Stačí, že pes něco olízne a může dostat průjem nebo střevní chřipku - akutní katar žaludku. Příznaky: snížená chuť k jídlu, průjem, někdy i zvracení. Lze ho léčit živočišným uhlím, pokud jsou potíže závažné, může veterinář doporučit i antibiotika. Stejně nepříjemná je i zácpa, která může být provázena horečkami.


Zánět hltanu a hrtanu

Ani pejskům se nevyhýbá nachlazení – stačí, když promoknou, uřítí se, skočí do studené vody nebo se zchvácení napijí z potoka. Může ho doprovázet zahlenění, kašel, zvýšená teplota. Vhodné je navštívit veterináře, aby se běžné nachlazení nerozvinulo v zápal plic.


Zánět očních spojivek

Častým onemocněním psů je zánět očních spojivek. Jeho příčinou jsou většinou infekce nebo podráždění oka (poranění, nečistota). Zánět očních spojivek poznáte snadno podle hnisavého výtoku z oka. V tomto případě je také vhodné navštívit veterináře, který pravděpodobně doporučí vhodné kapky.

TraumaPet Ag DOPORUČUJE!!!
TraumaPet® ophtal Ag
– OČNÍ KAPKY.
Zvlhčují a čistí podrážděné oko a vnitřní stranu víčka. Koloidní stříbro v kompozici NanoComplex je rozptýlené v Ringerově roztoku, který je podobný složení slz. Tato kombinace poskytuje antibakteriální a protizánětlivý účinek, čistí a jemně hydratuje.


Zánět análních žlázek

Pokud si pes často vykusuje oblast zadku, šoupá jím o podlahu, škrábe se, pravděpodobně vám ukazuje, že má zánět análních žlázek. Nejde o závažné onemocnění, ale je třeba nechat mu žlázky vyčistit, což je možné samozřejmě u veterináře. Zanesené žlázky by se mohly rozvinout v zánět.

Artróza

Především starší pejskové se mohou potýkat s onemocněním pohybového aparátu. Často se může jednat o artrózu, tedy onemocnění kloubů. Poznáte ho tak, že pejska bolí pohyb – do schodů, nezvedá tolik nohy, jde pomalu. Návštěvu lékaře neodkládejte, kromě toho že podá utišující léky na bolest, naordinuje také kloubní výživu, která pejskovi uleví.


Začervení

Pejskové mohou, podobně jako třeba kočky, trpět parazity. Začervení je pro ně nepříjemné. Nejčastěji se objevují škrkavky, které poznáte ve stolici. Vhodné je zajistit prevenci a pejska dvakrát ročně odčervit.


Blechy

K cizopasníkům, kteří mohou znepříjemnit psí život, patří blechy. Poznáte je snadno – pejsek se drbe, je podrážděný, v srsti najdete malé černé tečky, případně i blechu. K veterináři přímo nemusíte, ale opatřete vhodné antiparazitikum. Nutná je i desinfekce psího pelíšku.

 

TraumaPet Ag DOPORUČUJE!!!
NOVÝ PŘÍPRAVEK TraumaPet protect spray Ag – NOVÝ ČISTĚ PŘÍRODNÍ PRODUKT PROTI PARAZITŮM, BLECHÁM A KLÍŠŤATŮM

TraumaPet shampoo AgŠAMPON SE STŘÍBREM A UNIKÁTNÍ KOMBINACÍ PŘÍRODNÍCH LÁTEK PROTI BLECHÁM, KLÍŠŤATŮM A KOMÁRŮM.

 

Otočení žaludku

Toto onemocněn psů je závažné a problém je, že přichází náhle a může vést až ke smrti. Týká se hlavně větších plemen – psovi se zvětší břicho, dáví se, ale nezvrací, zrychleně dýchá. Je nutné bezodkladně navštívit veterinu nebo pohotovost, protože bez včasného zásahu zvíře zemře.

Toxoplasmóza

K dalšímu závažnému onemocnění psů patří toxoplasmóza. Akutní podoba této nemoci se objevuje hlavně u mladých psů, mají teplotu, zvrací, potýkají se s krvácivými průjmy.  Pes rychle hubne. Je nutná okamžitá návštěva veterináře!

Psinka

Tato toto obávané onemocnění psů se objevuje hlavně u mladých pejsků. Psinka má několik podob (kožní, plicní, střevní a nervová). Prvním příznakem onemocnění je zvýšení teploty, objevuje se nechutenství a skleslost. Důležité je tyto příznaky, ačkoli jsou nepatrné a často dochází ke zlepšení stavu, nepodcenit. Protože předpokladem úspěšného léčení je včasné zahájení léčby.